İSG & Çevre Faaliyetlerimiz

ÇEVRESEL SORUMLULUĞUMUZ
İşletmemiz Çevre Bakanlığı tarafından çıkarılan tüm kanun yasa ve yönetmeliklere uygun şekilde faaliyetlerini sürdürmekte, üretim faaliyetlerimiz sonucunda ortaya çıkabilecek ve çevre sağlığını tehdit edecek atık, emisyon ve kirliliğin oluşmamasına, oluşacak kirliliklerin kaynağında önlenmesi ve bertaraf edilmesine özen gösterilmektedir. Çevresel faaliyetlerimiz, sahip olduğumuz TS ISO 14001 Çevre Yönetim Sistem Belgesi ile kontrol altında tutulmaktadır.
 
İŞ SAĞLIĞI VE İŞ GÜVENLİĞİ
Tüm çalışanlarımızın sağlıklı ve güvenli bir ortamda çalışmasını sağlamak ilk önceliğimizdir. Çalışma Bakanlığı tarafından çıkarılan tüm kanuni yükümlülüklere uyarak iş sağlığı ve güvenliği faaliyetlerimizi yürütmekteyiz ve bu kapsamda TS ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Kalite Sistem Belgesi ile belgelendirilmiş bulunmaktayız.
 
KURULUŞUMUZUN KAPSAMI

BUSEB - Bursa Serbest Bölgesi Ata Mah. Gelincik Sok. No:12/2  16600 Gemlik-Bursa/TÜRKİYE adresinde yer alan Polimerik ağır katman ve yalıtım malzeme tasarımı, üretimi ve laminasyonu ve kompound malzeme üretimi yapan Intrim, TS EN ISO 9001:2015 IATF 16949:2016 KYS referansı alınarak kalite yönetim sistemi TS ISO 14001:2015 Çevre Yönetim Sistemi ve TS ISO 45001:2018 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim sistemleri kurulmuş ve sistemin sürekli olarak sağlıklı bir şekilde işleme için gerekli şartlar sağlanmıştır. Bu sistemler Heavy Layer ve Compound üretim faaliyetlerini bu faaliyet ile ilgili tarafları, iç ve dış hususları ve uygunluk yükümlülüklerini, aynı kapsam içinde bulunan çalışanlar, taşeronlar, ziyaretçiler, stajyerler ve firmanın komşularını kapsamaktadır.
Uygunluk yükümlülüklerimiz “Uygunluğun Değerlendirmesi Tablosu” ile takip edilir.

Organizasyonun sınır ve kapsam belirlemesi –Entegre Yönetim Sistemleri El Kitabı Kuruluş Bağlamını gösteren İç ve Dış unsurlar ve İlgili tarafların beklenti ve ihtiyaçlarının anlaşılması “ İlgili Taraflar ve İç Dış Unsurlar Tablosu”nda tanımlanmıştır.